Brązowy medal Kamila i Piotrka w Saarbrucken

W miniony weekend w niemieckim Saarbrucken odbyły się zawody Pucharu Europy w judo.

W miniony weekend w niemieckim Saarbrucken odbyły się zawody Pucharu Europy w judo. Na tatami pojawiło się szesnaścioro biało-czerwonych, ale tylko dwójka z nich stanęła na podium.
Ubiegłoroczny medalista mistrzostw Europy Piotr Kuczera (-90 kg)Kejza Team i Kamil Grabowski (+100 kg) Czarni Bytom wywalczyli brązowe medale.
Kuczera w drodze do podium stoczył sześć walk, z czego jedna zakończyła się porażką – ta ćwierćfinałowa. Pozostałe nasz zawodnik wygrał. W pojedynku o brąz odprawił nawet wicemistrza świata z 2014 roku, Węgra Krisztiana Totha.
Kamil Grabowski z kolei miał nieco krótszą drogę do krążka – w Niemczech stoczył pięć walk, jedną przegrał, a w decydującej pokonał… Macieja Sarnackiego,