Grand Prix w Taszkiencie. Śląskie sukcesy

Wspaniały występ śląskich zawodniczek w Grand Prix w Taszkiencie. Złoty medal zdobyła Anna Borowska (-57 kg Kejza Team Rybnik), srebrne Agata Perenc (-52kg Polonia Rybnik) i Beata Pacut (-78 kg GKS Czarni Bytom).
7 miejsce zajął Jakub Kubieniec (-81kg)

Anna Borowska wygrała pewnie z Kumush Hodjaeva (Uzbekistan) i Leung Po Sum (Hong Kong) po 4 min, a półfinale prawie 7 min trwał jej pojedynek z Włoszką Giulią Caggiano. Zakończyła go pięknym rzutem. W finale wygrała z Izraelką Timna Levy Nelson.
27-letnia Agata Perenc miała już 3 brązowe medale z Grand Prix, a dziś doszła do wielkiego finału. W zaledwie 4,5 min pokonała Tsui Shuk Ki (Hongkong), Aigunim Tuitekovą (Kazachstan) i w półfinale Ariel Bezalel (Izrael). W finale przegrała z inną Izraelką Betiną Temelkovą.
Beata Pacut (GKS Czarni Bytom). Pokazała ogromną waleczność, wygrywając 3 pierwsze walki w dogrywkach. Kolejno pokonała Aleksandrę Babintsevą (Rosja), w ćwierćfinale Albinę Amangeldiyevą (Kazachstan) i w półfinale po prawie 7 min Austriaczkę Bernadette Graf, która wcześniej przez wiele lat odnosiła sukcesy w kategorii -70kg.

W finale 21-letnia polska zawodniczka przegrała dogrywce, po ponad 5-minutowym pojedynku z Ukrainką Anastasiyą Turchyn.
Za złoto zawodniczka otrzyma 3 tysiące dolarów (zawodniczka 2400, trener 600), a za srebro 2 tysiące dolarów (zawodniczka 1600, trener 400).