MEJ w judo: złoty medal Anny Borowskiej w Bukareszcie

Anna Borowska (57 kg, Polonia Rybnik) zdobyła w Bukareszcie złoty medal mistrzostw Europy juniorów w judo. W finale pokonała przez waza-ari Włoszkę Marię Centracchio. W rumuńskim turnieju Borowska wygrała wszystkie pięć walk

W rumuńskim turnieju Borowska wygrała wszystkie pięć walk, w tym ćwierćfinałową z Francuzką Amelie Guihur i półfinałową z Brytyjką Bekky Livesey.

Zawodniczka Polonii Rybnik powtórzyła sukces sprzed dwóch lat Damiana Szwarnowieckiego (73 kg, Gwardia Wrocław).
Wielkie gratulacje dla Ani jak również trenerów i działaczy klubu Polonia Rybnik