PŚ w judo – Kuczera i Ciechomski na podium w Austrii

Piotr Kuczera (Polonia Rybnik) zdobył srebrny medal, a Patryk Ciechomski (AZS AWF Katowice) brązowy w wadze 90 kg Pucharu Świata judoków w austriackim mieście Oberwart.

Piotr Kuczera (Polonia Rybnik) zdobył srebrny medal, a Patryk Ciechomski (AZS AWF Katowice) brązowy w wadze 90 kg Pucharu Świata judoków w austriackim mieście Oberwart. W niedzielnym finale Kuczera przegrał jedną karą shido z Węgrem Gaborem Verem. Kuczera, który 25 lutego skończy 21 lat, dopiero rozpoczyna seniorską karierę. Z kolei Ciechomski w pojedynku o trzecią pozycję wygrał na kary z Francuzem Anthonym Laignesem. Reprezentant AZS Katowice też miał bilans walk 4-1. Przegrał tylko z byłym mistrzem świata oraz dwukrotnym medalistą ;olimpijskim Brazylijczykiem Tiago Camilo.