Olimpijskie Pożegnanie Lata

19 września 2015 r., sobota, godz. 11:00-17:00. Tę datę należy zapamiętać bezwzględnie. Tego dnia na Placu Honorowym przed katowickim „Spodkiem” oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Polski Komitet Olimpijski przy współpracy z Miastem Katowice zorganizuje „Olimpijskie Pożegnanie Lata”.

19 września 2015 r., sobota, godz. 11:00-17:00. Tę datę należy zapamiętać bezwzględnie. Tego dnia na Placu Honorowym przed katowickim „Spodkiem” oraz w Międzynarodowym Centrum Kongresowym, Polski Komitet Olimpijski przy współpracy z Miastem Katowice zorganizuje „Olimpijskie Pożegnanie Lata”.
Ta wyjątkowa impreza, która nawiązuje charakterem do stołecznych Pikników Olimpijskich, organizowanych od lat przez Polski Komitet Olimpijski, które na stałe wpisały się w kalendarz największych ogólnodostępnych imprez o charakterze rekreacyjno-sportowym na Mazowszu, po raz pierwszy odbędzie się w Katowicach i po raz pierwszy częściowo pod dachem.

I będzie to wyjątkowe wydarzenie, bo tak upalne lato trzeba pożegnać równie gorącą imprezą. Wyjątkowe bo pierwsze, no i… dlatego, że olimpijskie.

W centrum uwagi będzie piłka ręczna, ponieważ „Olimpijskie Pożegnanie Lata” poza zdrowym i sportowym trybem życia w duchu olimpijskim, będzie promować przyszłoroczne mistrzostwa Europy szczypiornistów i niezwykłe miasto Katowice, które będzie jednym z gospodarzy turnieju. W związku w tym, to właśnie katowiccy kibice jako pierwsi w Polsce będą mieli okazję podziwiać okazałe trofeum, o które w styczniu 2015 roku w czterech polskich miastach walczyć będą najlepsi piłkarze ręczni Europy. To wyjątkowa okazja!

Jedną z wielu atrakcji Strefy EURO2016 będzie specjalna ekspozycja wszystkich medali, które na przestrzeni lat zdobyły polskie zespoły narodowe w piłce ręcznej – w tym medale igrzysk olimpijskich i mistrzostw świata.

Poza tym Związek Piłki Ręcznej w Polsce przygotował specjalny program pełen atrakcji, gier i zabaw dla wszystkich fanów szczypiorniaka, w tym konkursów sprawnościowych z atrakcyjnymi nagrodami. Wewnątrz Międzynarodowego Centrum Kongresowego powstanie pełnowymiarowe boisko do piłki ręcznej oraz dwa boiska do street handballa, gdzie każdy będzie mógł spróbować swoich sił.

Kibice zobaczą też w akcji gwiazdy sportu i estrady, które rywalizować będą w pokazowym Meczu Gwiazd.

Bardzo interesujące stoisko przygotuje także jeden ze Sponsorów Polskiego Komitetu Olimpijskiego, firma Tauron Polska Energia S.A. Jak zwykle będzie to miejsce pełne atrakcji, sportu i zabawy. Kibice spotkają tam swoich sportowych idoli, a sami będą mogli wziąć udział w dziesiątkach gier i konkursów. Będzie pokaz trików koszykarskich Mieszko Włodarczyka, Tauron Basket Liga przygotuje

2 kosze i 2 boiska, a wszystko poprowadzą animatorzy z MG13, czyli z Fundacji Marcina Gortata. Paweł Skóra zrobi pokaz trików piłkarskich, Tauron Bachleda SKI i Andrzej Bachleda przeprowadzi trening narciarski „na sucho”. Strefę piłki ręcznej odwiedzą zawodnicy VIVE Tauron Kielce i ocenią konkurs na najbardziej efektowny rzut karny. Polecamy także pokaz pierwszej pomocy i jak zachować bezpieczeństwo w górach w wykonaniu członków GOPR. To się może przydać każdemu.

W programie znajdą się oczywiście także spotkania z polskimi medalistami olimpijskimi, warsztaty edukacyjne PKOl, skocznia narciarska, rampa BMX, turniej bokserski, a także walki judo i niespotykana nigdzie indziej ilość atrakcji, nowych konkurencji i dyscyplin sportowych nie tylko w olimpijskim wydaniu. Tam trzeba po prostu być!
„Olimpijskie Pożegnanie Lata” odwiedzą między innymi takie gwiazdy polskiego sportu jak: skoczkowie narciarscy – 2-krotny mistrz olimpijski Kamil Stoch oraz Klemens Murańka, Aleksander Zniszczoł, Jan Ziobro i Piotr Żyła; lekkoatleci: 4-krotny mistrz olimpijski Robert Korzeniowski, czy świeżo upieczony medalista lekkoatletycznych mistrzostw świata 2015 – Robert Urbanek; dwukrotna mistrzyni i brązowa medalistka olimpijska w strzelectwie Renata Mauer-Różańska; mistrz olimpijski w wioślarstwie Michał Jeliński ; 2-krotny wicemistrz olimpijski w podnoszeniu ciężarów Szymon Kołecki oraz nasze znakomite biathlonistki – Weronika Nowakowska-Ziemniak i Monika Hojnisz, a także wielu innych, choćby ci, którzy na co dzień wspierają Polski Ruch Olimpijski swoją działalnością w Polskim Komitecie Olimpijskim z sekretarzem generalnym Adamem Krzesińskim na czele (olimpijskie srebro i brąz w szermierce), Marian Sypniewski (dwukrotny brązowy medalista olimpijski), czy Iwona Dzięcioł- Marcinkiewicz (brązowa medalistka olimpijska).

Miejsce będzie także wyjątkowe, bo jeśli „Spodek” zna już cała Polska, to imponujące swoim majestatem nowiutkie Międzynarodowe Centrum Kongresowe w sąsiedztwie przepięknej siedziby Narodowej Orkiestry Symfonicznej Polskiego Radia (NOSPR) trzeba zobaczyć na własne oczy.
19 września nadarzy się ku temu doskonała okazja. MCK zapiera dech w piersiach na pusto, a co będzie kiedy wypełnimy je tyloma sportowymi atrakcjami? Przekonajcie się sami!

Organizatorzy zapewniają, że teren wokół „Spodka” i MCK zamienią w prawdziwe święto sportu, arenę rozgrywek, gier i pojedynków, gdzie każdy od 1 do 100 lat będzie mógł spróbować swoich sił w ulubionych dyscyplinach sportowych, a nawet zmierzyć się z naszymi mistrzami olimpijskimi.

Zapraszamy wszystkich kibiców sportu! Wstęp wolny – nie tolerujemy żadnych biletów! Zabierzcie tylko dobre humory!

www.olimpijski.pl/top

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner