Weekendowe sukcesy Śląskiego judo

European Open Seniorów w Bukareszcie, złoty medal zdobyła Agata Perenc (-52kg) Polonia Rybnik. Reprezentantka Polski wygrała wszystkie 4 walki.
W eliminacjach wygrała przez ippon z Brytyjką Abbi Blackie,

European Open Seniorów w Bukareszcie, złoty medal zdobyła Agata Perenc (-52kg) Polonia Rybnik. Reprezentantka Polski wygrała wszystkie 4 walki.
W eliminacjach wygrała przez ippon z Brytyjką Abbi Blackie, a w ćwierćfinale także przed czasem z Rumunką Roxaną Ioancą. W półfinale Polka zdobyła 2 waza-ari, a jej rywalka Niemka Nieke Nordmeyer tylko jedno. W tej sytuacji Agata po raz 1 w karierze znalazła się w finale EO, a w pojedynku o złoty krążek pokonała po 4 min (waza-ari) Włoszkę Giulię Pierucci. Na piątym miejscu w tym samym turniejuuplasowała się Beata Pacut (-78kg ) Czarni Bytom

W Pucharze Europy Juniorów w austriackim Leibnitz, Dominik Majowski (-100kg) Czarni Bytom zdobył srebrny medal, a Julia Kowalczyk (-57kg) Polonia Rybnik wywalczyła brązowy krążek

W eliminacjach Dominik Majowski pokonał Azera Musę Shakaraliyeva i Niemca Daniela Zorna, a w półfinale wygrał przed czasem z Austriakiem Aaronem Farą, który podczas niedawnych Mistrzostw Europy Seniorów w Warszawie zwyciężył w eliminacjach innego reprezentanta Polski Jakuba Wójcika.

W finale Dominik Majowski w niecałe 2 minuty dostał 3 kary shido, co zgodnie z obecnymi przepisami oznacza porażkę wskutek dyskwalifikacji. Zwycięzcą został ogłoszony Holender Simeon Catharina, który wszystkie 4 pojedynki w tym turnieju zakończył przed upływem regulaminowych 4 minut.

Na podium PEJ w Austrii stanęła również Julia Kowalczyk, brązowa medalistka tegorocznego Grand Slamu w Baku. Po wygraniu 3 walk, w półfinale Polka przegrała z Brytyjką Acelyą Toprak, a następnie w pojedynku o brąz pokonała Czeszkę Verę Zemanovą.

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner