Srebro Beaty Pacut, brązowe krążki Agaty Perenc i Anny Borowskiej w Mińsku

Srebrny medal w wadze -78kg zdobyła Beata Pacut. W finale przegrała przed czasem z byłą Mistrzynią Świata i Europy Holenderką Marhinde Verkerk.

Srebrny medal w wadze -78kg zdobyła Beata Pacut. W finale przegrała przed czasem z byłą Mistrzynią Świata i Europy Holenderką Marhinde Verkerk. Zawodniczka GKS Czarni Bytom zaczęła niedzielną rywalizację od 2 zwycięstw przed czasem – wygrała w eliminacjach z Niemką Anną Marią Wagner i w ćwierćfinale z Holenderką Larissą Groenwold. W półfinale zmierzyła się z Albiną Amangeldiyevą z Kazachstanu, którą pokonała po 4 min (waza-ari).Dopiero w finale Beata Pacut przegrała z doświadczoną kolejną judoczką z Holandii.
Na podium stanęły natomiast dwie inne reprezentantki Polski ze Ślaska. Agata Perenc Polonia Rybnik(-52kg) wygrała w sobotę z Białorusinką Kseniyą Danilovich, a w ćwierćfinale przegrała w dogrywce ze Szwajcarką Evelyne Tschopp. W repesażu pokonała Izraelką Betinę Temelkovą i o brąz okazała się lepsza od Ukrainki Lyudmyly Pliievej.
Anna Borowska Keyza Team (-57kg) doszła do półfinału, po drodze wygrywając ze Słowaczką Viktorią Majorosovą i Arletą Podolak. W walce o finał przegrała z Włoszką Giulią Caggiano, a potem skutecznie biła się o brąz z Azerką Sakiną Zayirovą

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner