Uniwersjada w Taipei City – Polacy tuż za podium

Od piątego miejsca Kamila Grabowskiego (+100 kg Czarni Bytom) rozpoczęli śląscy judocy start w turnieju indywidualnym na Letniej Uniwersjadzie w Taipei City. Trzeba również zaznaczyć że piąte miejsce zajęła drużynowo reprezentacja polski.

Od piątego miejsca Kamila Grabowskiego (+100 kg Czarni Bytom) rozpoczęli śląscy judocy start w turnieju indywidualnym na Letniej Uniwersjadzie w Taipei City. Trzeba również zaznaczyć że piąte miejsce zajęła drużynowo reprezentacja polski którego trzon stanowili śląscy zawodnicy (z 7 reprezentantów 6 to zawodnicy z śląskich kubów )
Kamil Grabowski (AWF Katowice/GKS Czarni Bytom) zaczął turniej od pokonania reprezentanta Mongolii Sugurjargala Boldpureva. Następnie polski zawodnik przegrał z Koreańczykiem Ju Youngseo, a w repesażach wygrywał z Algierczykiem Sami Bouhbalem i Francuzem Hamzą Ouchani. W pojedynku o brąz Kamil Grabowski został pokonany przez Rosjanina Antona Bracheva.
Kolejne miejsca punktowane podczas Letniej Uniwersjady w Taipei City zajęli. Siódmą pozycję Jakub Kubieniec (-81 kg), a dziewiąte miejsce Patryk Ciechomski (-90 kg).oboje (AWF Katowice/AZS AWF Katowice).Jakub Kubieniec wygrał ze Szwajcarem Florianem Droux i przegrał z Koreańczykiem Lee Seungsu, który w swoim kraju wygrał kwalifikacje do Igrzysk w Rio z takimi legendami jak Wang Ki-Chun i Kim Jae-Bum. W repasażach Polak pokonał Ukraińca Aleksandra Cherkaia i przegrał z Niemcem Robinem Gutsche. Złoty medal zdobył Lee Seungsu. Patryk Ciechomski wygrał z Portugalczykiem Guilherme Salvadorem, a w drugiej walce przegrał na dwa waz-ari ze słynnym Koreańczykiem Gwak Donghan, byłym Mistrzem Świata i brązowym medalistą Igrzysk w Rio de Janeiro. W repasażach polski zawodnik wygrał z Chorwatem Denisem Beljicem i przegrał z Łotyszem Davisem Dudą.
9 miejsce zajął Wiktor Mrówczyński (AWF Katowice/AZS AWF Katowice). Wygrał z Libańczykiem Maichelem Merhebem, a w 2 rundzie przegrał jednym waza-ari z Azerem Telmanem Valiyevem. W repesażu pokonał Amandeepa Indii i uległ Kazachowi Bekadilowi Shaimerdenovowi.
Patryk Wawrzyczek (AWF Katowice/AZS AWF Katowice) przegrał przez ippon z Holendrem Matthijsem Van Hartenem i odpadł z turnieju
W ostatnim dniu turnieju Adrian Wala 60 kg(AWF Katowice/AZS AWF Katowice) zajął dziewiąte miejsce
Gratulacje za waleczną postawę od całego Śląskiego środowiska judo.

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner