Brąz Juli i V miejsce Kacpra na ME Junior

Kolejny wielki sukces w karierze sportowej Julii Kowalczyk (KS Polonia Rybnik).
Po raz trzeci z rzędu Polka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek. Julia w 2014 roku zdobyła także brązowy medal w ME Kadetów w Atenach

Po raz trzeci z rzędu Polka zdobyła brązowy medal Mistrzostw Europy Juniorek. Julia w 2014 roku zdobyła także brązowy medal w ME Kadetów w Atenach. W Mariborze w walce o podium pokonała po prawie 7 min Holenderką Jorien Visser.

Julia Kowalczyk sprawiła sobie prezent na 20 urodziny, które będzie obchodziła 30 września. Po 4 min wygrała z Gruzinką Eteri Liparteliani, a w ćwierćfinale zwyciężyła także na waza-ari Chorwatkę Ivę Oberan. W półfinale Polka przegrała 1:2 w punktacji waza-ari z Holenderką Larissą Van Krevel, ale później w dogrywce pokonała jej rodaczkę.

Rok temu Julia wywalczyła brąz podczas MEJ w Maladze. W tym sezonie była 3 w seniorskim Grand Slamie w Baku, brąz zdobyła też w Pucharach Europy Juniorek w Leibnitz i Berlinie, a srebro w Gdyni. W dorobku ma też Drużynowe Wicemistrzostwo Europy Seniorek w Warszawie
Kacper Szczurowski(AZS Gliwice) pokonał w 8 sek Hadisa Jerlagicia (Bośnia i Hercegowina), a następnie zwyciężył z Niemcem Danielem Zornem. W półfinale przegrał z Azerem Zelym Kotsoievem. Ostatecznie zajmując V miejsce