Młodzieżowe Mistrzostwa Europy w czarnogórskiej Podgoricy

W niedzielnych startach nie zawiedli śląscy judocy podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w czarnogórskiej Podgoricy. Brązowe medale zdobyli Piotr Kuczer (Kejza Team ) -90kg oraz Beata Pacut (Czarni Bytom) w kategorii -78kg.

W drodze do finału na drodze naszym zawodnikom stanęli- Beata Pacut przegrywa z Niemką Anną Marią Wagner, późniejszą złota medalistką. Piotr Kuczera został pokonany przez wicemistrza tego turnieju Białorusina Yahora Varapayeu.
W walkach o brąz Beata Pacut wygrała przed czasem z Rosjanką Niurgianą Nikiforovą, Piotr Kuczera w dogrywce z Bośniakiem Toni Ileticiem.