Zmarł Marian Donat

Marian Wojciech Donat ur. 28 sierpnia 1960 w Szczecinku.
Rozpoczął przygodę z judo w ROW Rybnik, po czym trafił do „Czarnych” Bytom. To Klub, z którym złączył się na zawsze. Już po czterech latach ciężkiego treningu (w 1980r.), jako pierwszy reprezentant Czarnych Bytom wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie.


marian-donat2.jpg

Marian Wojciech Donat ur. 28 sierpnia 1960 w Szczecinku.
Rozpoczął przygodę z judo w ROW Rybnik, po czym trafił do „Czarnych” Bytom. To Klub, z którym złączył się na zawsze. Już po czterech latach ciężkiego treningu (w 1980r.), jako pierwszy reprezentant Czarnych Bytom wystąpił na Letnich Igrzyskach Olimpijskich w Moskwie. W tym samym roku zdobył V miejsce w Mistrzostwach Europy w Wiedniu.

Był pierwszym w historii Klubu medalistą mistrzostw Polski. Doskonalił swoją sztukę walki pod skrzydłami trenera Ryszarda Rejdycha. Po zakończeniu kariery, sam został trenerem pierwszego zespołu Czarnych Bytom.

Odegrał znaczącą rolę w ówczesnych sukcesach swoich podopiecznych, z których największym pozostaje złoty medal olimpijski z Seulu w 1988 roku, zdobyty przez Waldemara Legienia. Jego pracowitość, wytrwałość, konsekwencja w dążeniu do celu, godna i honorowa postawa na macie – jak i poza nią, inspirowały kolejne pokolenia judoków.

Żegnamy wielkiego sportowca, wielkiego człowieka, przyjaciela. Łączymy się w bólu z rodziną.

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner