8 Medali Weteranów na Mistrzostwach Europy

Właśnie zakończyły się Mistrzostwa Medali Weteranów w Greckim Heraklionie.

Wystartowało w nich 8 Polaków w tym 3 z naszego regionu.

Złoty medal wywalczył Krzysztof Czupryna M5 -66 (Kejza TEAM Rybnik) i Jacek Gemza M7 -100 (AZS Gliwice), natomiast brązowy medal Zbigniew Kaznocha M9 – 90 (Kejza TEAM Rybnik).

Warto nadmienić, że Krzysztof Czupryna, jest przewodniczącym naszego zespołu ds. Masters. Mamy nadzieję, że jego doświadczenia uda nam się wykorzystać i rozwinąć pasję Weteranów na Śląsku.

A oto co powiedział:

To niesamowita historia wszyscy członkowie naszej reprezentacji zdobyli medale.

Oczywiście każdego z nas cieszy to tym bardziej, że z powodu pandemii nie było możliwości weryfikowania swojego poziomu sportowego na międzynarodowych turniejach.
Jednak w naszym odczuciu co innego spowodowało, że wracamy do kraju bardzo zadowoleni.

Tym czymś jest Drużyna i trudne do opisania poczucie jedności pomiędzy nami.

Zalążek Drużyny z prawdziwego zdarzenia powstał już w Lizbonie na ubiegłorocznych mistrzostwach świata. W pewnym sensie pomogła w tym pandemia, z powodu której, chcąc wystartować w turnieju mistrzowskim należało przygotować, wypełnić i przesłać przez krajowy związek judo szereg dokumentów i zaświadczeń do organizatora.

Staszek Pazgan, postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Został tzw. Covid Managerem, zadaniem którego było utrzymywanie stałego kontaktu z organizatorem. Skontaktował się z PZJudo przybliżajac wymogi jakie musi spełnić Związek. Dzięki dużej pomocy Pani Patrycji Graczykowskiej, której z tego miejsca chcielibyśmy bardzo podziękować zastaliśmy zarejestrowani po raz pierwszy jako Judo Team Poland Masters.
W takiej sytuacji dla Staszka priorytetem stało się aby reprezentacja była odpowiednio ubrana.
Tylko On wie ile telefonów i rozmów trzeba było wykonać abyśmy mogli zakupić sprzęt.
Efekt w Grecji był wyśmienity – wyróżnialiśmy się jako drużyna spośród pozostałych reprezentacji.
Byliśmy dumni, że jesteśmy reprezentantami Polski. To nas ostatecznie scaliło. Wszędzie byliśmy razem. Wspólny hotel, wspólne posiłki, wspólne wyjścia, wspólne wzajemne motywowanie się. Ci, którzy walczyli pierwszego dnia mieli wsparcie od tych, którzy walczyli dnia drugiego. Nazajutrz było odwrotnie.
Tzw. Team Spirit czyli Duch Drużyny dostrzeżony został przez organizatorów oraz inne reprezentacje, czego wyrazem było zainteresowanie mediów Europejskiej Federacji Judo jak i zaproszenia na międzynarodowe turnieje.
Przed nami Mistrzostwa Świata w Krakowie. Musimy stanąć wszyscy ma wysokości zadania. Musimy promować polskie Judo, nawet jeżeli możemy to robić tylko w kategorii Masters.

Judo to więcej niż sport. Judo to sposób życia.

https://www.facebook.com/krzysztof.czupryna.9/posts/5500254923371723
Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner