Zmarł Andrzej Peller – artysta plastyk, judoka

Z głębokim żalem zawiadamiamy, że w dniu 03.11.2022 zmarł Śp. Andrzej Peller – artysta plastyk, rysownik, ilustrator.

Andrzej Peller urodził się w 1941 roku w Krakowie. Absolwent Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki w Krakowie. Dyplom uzyskał na Wydziale Architektury Wnętrz w roku 1966. Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby. Obecnie na emeryturze, uczy kompozycji, rysunku i perspektywy odręcznej w Prywatnej Szkole Artystycznego Projektowania Ubioru oraz Szkole Wnętrz i Przestrzeni.
Autor wielu projektów i realizacji w zakresie architektury wnętrz i wystawiennictwa. Aktualnie uprawia rysunek i malarstwo akwarelowe oraz grafikę użytkową. Prace prezentował na licznych wystawach indywidualnych i zbiorowych. Pasjonat sportów walki, zawodnik i sędzia Judo (nidan).
Jak również ze strony historiawisly.pl Andrzej Peller – (ur.1941 w Krakowie) judoka Wisły w latach 60-tych, działacz sekcji, później sędzia judo. Znakomity rysownik. Uprawia też malarstwo akwarelowe i grafikę użytkową. Członek Związku Polskich Artystów Plastyków.
Andrzej Peller jest absolwentem Liceum Sztuk Plastycznych oraz Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie (1966). Od 1975 roku pracownik naukowo-dydaktyczny ASP w Krakowie na Wydziale Architektury Wnętrz i na Wydziale Rzeźby.
W 2004 roku zilustrował „Iliadę” i „Odyseję” Homera, przenosząc akcję starogreckich dzieł na Wyspy Japońskie. Wciąż zafascynowany judo i zaprzyjaźniony z Czesławem Łaksą, wspiera swoim talentem Uczniowski Klub Sportowy w Wolbromiu.

Składamy wyrazy głębokiego żalu i współczucia oraz słowa otuchy i wsparcia do Rodziny i Bliskich zmarłego.

Uroczystość pogrzebowa odbędzie się w najbliższy czwartek 10 listopada o godzinie 12.30 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

podane za Polskim Związkiem Judo

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner