Szymon Szulik pierwszym polskim Mistrzem Świata Kadetów!

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że zawodnik ze śląskiego klubu (Polonia Rybnik) zapisze się w historii Polskiego Judo pierwszym tytułem Mistrzostw Świata Kadetów.

Składamy serdeczne gratulacje zarówno Szymonowi, jego trenerowi jak i całemu klubowi Polonia Rybnik.

A poniżej podajemy za Polskim Związkiem Judo:

Kilka tygodni przed 17 urodzinami Szymon Szulik (ur. 7 października 2006 roku) w wielkim stylu został pierwszym polskim Mistrzem Świata Kadetów w judo. W turnieju w Zagrzebiu reprezentant Polski wygrał wszystkie 5 walk w kategorii -66kg.

To jest znakomity sezon w wykonaniu Szymon Szulika. W zawodach rangi Pucharu Europy zdobył złote medale – tak jak dziś – w chorwackiej stolicy oraz Bielsku-Białej, a brązowy w Teplicach. Ponadto zajął 5 miejsce w Mistrzostwach Europy w portugalskim Odivelas.

W czwartek w MŚ startowało dwoje naszych zawodników: Maria Jesionek w wadze -52kg (przegrała pierwszy pojedynek) i Szymon Szulik, który spisał się fantastycznie, docierając do wielkiego finału. O złoto zmierzyli się zawodnicy rozstawieni z nr 2 (Polak) i nr 1 (Abil Yusubov).

Azer to aktualny Mistrz Europy, który w drodze do finału też odniósł 4 zwycięstwa i podobnie jak nasz judoka 2 w dogrywkach. W decydującej walce lepszy okazał się Szymon Szulik, bardzo szybko rozstrzygając losy potyczki.

Wcześniej Szymon Szulik pokonał Saudyjczyka Hamada Alkhaldiego ippon 1.40, Hiszpana Daniela Parrillę Munoza po 6-minutowej rywalizacji, w ćwierćfinale Brazylijczyka Antonio Rochę ippon 3.42 i w półfinale Giorgiego Dularidze. Reprezentant Biało-Czerwonych zrewanżował się Gruzinowi za porażkę m.in. w ćwierćfinale ME. Walka o wejście do finału trwała prawie 6 minut.

W piątek w MŚ walczyć będą Emilia Bielawska (-57kg) i Magda Glubiak (-63kg), a w sobotę Zuzanna Banaszewska (+70kg).

W historii Mistrzostw Świata Kadetów medale dla naszego kraju wywalczyły: Anna Dąbrowska (-57kg) brązowy w 2015 roku i Natalia Kropska w tej samej wadze srebrny w 2017 roku. Blisko podium byli także m.in. Angelika Szymańska (-57kg) w 2015 roku, Adam Stodolski (-73kg) w 2017 roku i Katarzyna Sobierajska (-70kg) w 2019 roku – wszyscy zajęli 5 miejsce.

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner