Standardy ochrony dzieci – informacje i szkolenia

Standardy ochrony dzieci przed krzywdzeniem to zbiór zasad, które pomagają tworzyć bezpieczne i przyjazne środowisko w szkołach, przedszkolach i innych placówkach działających na rzecz dzieci.

Przepisy dotyczące standardów ochrony małoletnich znajdują się w art. 22b i 22c ustawy z dnia 13 maja 2016 r. o przeciwdziałaniu zagrożeniem przestępczości na tle seksualnym i ochronie małoletnich. Ta ustawa została zmieniona Ustawą o ochronie małoletnich, czyli tzw. ustawą Kamilka, która wejdzie w życie 15 lutego 2024r. Jednocześnie zaczną obowiązywać przepisy nakładające obowiązek wprowadzenia standardów ochrony małoletnich. (Ustawa Kamilka – standardy ochrony małoletnich).

Zgodnie z art. 10 ustawy obowiązek wprowadzenia wyżej wymienionych standardów musi być zrealizowany w terminie 6 miesięcy od dnia wejścia w życie tzw. ustawy Kamilka – czyli do 15 sierpnia 2024 r. Jest to tak zwany okres przejściowy, na dostosowanie działalności danego podmiotu do zgodności z ustawą.

W najbliższym czasie Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę planuje dwa otwarte szkolenia online dedykowane podmiotom sportowym:

  • I szkolenie: 4 i 5 czerwca (po 4 h każdego dnia, w godz. 13:00 – 17:00)
  • II szkolenie: 27 i 28 czerwca (po 4 h każdego dnia, w godz. 9:00 – 13:00)

Na szkolenie każdy podmiot/klub będzie musiał zapisać się indywidualnie. Szkolenia są bezpłatne. Aby się na nie zapisać należy śledzić zapisy na platformie edukacyjnej: https://edukacja.fdds.pl/course/index.php?categoryid=25

Na stronie Fundacji znajdują się też przykładowe materiały: Materiały Kluby Sportowe.

Zachęcamy kluby do zapoznania się z ww. materiałami i uczestnictwo w proponowanych szkoleniach.

Powiadomienie o plikach cookie WordPress od Real Cookie Banner